حضور پادجم درهمایش چشم انداز اقتصاد صنعت پلاستیک

حضور پادجم درهمایش چشم انداز اقتصاد صنعت پلاستیک
اولین همایش چشم انداز اقتصاد صنعت پلاستیک با حضور بزرگان این صنعت در پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی توسعه پلیمر پادجم، همایش چشم انداز اقتصاد صنعت پلاستیک  در پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران، سالن مشاهیر مورخ 3 اردیبهشت 98 با حمایت مالی شرکت توسعه پلیمر پادجم و با حضور بزرگان این صنعت برگزار شد .در شرایطی که تحریم ها با شائبه حداقل شدن فروش نفت و اهمیت یافتن اقتصاد بدون در آمدهای نفت و گاز فراهم آورده است، در این همایش مدیران بزرگ ایران از اتاق های بازرگانی ایران و تهران، پتروشیمی جم، توسعه پلیمر پادجم، پتروشیمی مارون و... حضور داشتند. این استقبال خود بیانگر احساس نیاز مدیران صنایع پلیمر به همچون همایش هایی میتوان یاد کرد.

طی این همایش سخنرانان متخصص و صاحب نامی به بیان عوامل موثر بر اقتصاد و اهمیت صنایع پایین دستی پرداختند و چشم انداز های اقتصادی صنعت پلاستیک را از جوانب گوناگون مورد برسی قرار دادند و راهکار های مقابله با تحریم ها و شرایط اقتصادی را بیان کردند.

 

امیرامیرزاده مدیر بازرگانی شرکت توسعه پلیمرپادجم طی دیدارهایی خصوصی با مدیرکل گمرک ایران و معاون وزیر اقتصاد دارایی در این نشست با هدف معرفی شرکت توسعه پلیمر پادجم با تولید کنندگان قطعات پلاستیکی نیز ملاقات داشته و در خصوص امکان استفاده ABSدرخطوط تولید آنها به تبادل نظر و گفتگو پرداخت.

در این همایش بیوک صحاف امین به عنوان رییس هیات مدیره انجمن ملی در سخنانی با اشاره به پتاسیل اشتغال زایی صنایع کوچک که معادل 5 برابر صنایع بزرگ در کشور است، گفت: در حال حاضر اشتغال در این بخش با واحدهایی که به هر دلیل تنها حدود 25 تا 30 درصد فعال هستند، 750 تا 800 هزار نفر برآورد می شود. وی در ادامه با توجه به چالش تامین مواد اولیه در کشور، آماری را در خصوص خرید رقابتی حدودا 200 میلیون دلاری صنعت پلاستیک در بورس کالا ارایه کرد و اصلاح سازوکارهای عرضه و خرید از بورس را خاطرنشان کرد. همچنین دکتر نکومنش، رییس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران نیز به عنوان میزبان مکانی همایش نیز بر اهمیت و ضرورت پژوهش محوری در آینده اقتصاد تحریمی کشور تاکید کرد. مهندس علیرضا ترک، دبیر همایش، سومین سخنران بود که اهداف برگزاری ادواری و سالانه همایش چشم انداز اقتصاد صنعت پلاستیک را اینگونه مطرح کرد: شاید بتوان اهداف این گردهمایی را در سه عنوان خلاصه کرد. اول اینکه لازم است در ابتدای هر سال دست درکاران این صنعت تصویری از چشم انداز اقتصاد آن سال داشته باشند. دوم انجمن به عنوان یک تشکل ملی حلقه ارتباطی میان بنگاه ها از یک سو و از سوی دیگر با سیاست گذاران می باشد که از مسیر ارایه و دادن بازخورد ها می تواند چنین همایش هایی تعریف شود و سوم اینکه داده های متقابل اقتصاددانان و صنعتگران پلیمر خیلی اندک است. تصمیم داریم با حمایت انجمن ملی از پژوهش های دانشجویان رشته های اقتصاد، تحولی در این عرصه ایجاد کنیم.

صحبت های دکتر محمد حسین ادیب و دکتر میر اشرفی،رئیس کل گمرک نیز مورد توجه بسیار حضار قرار گرفت و در بخش آخر پنل صادرات برگزار شد که مدیر این پنل دکتر توفیقی بودند.


همایش چشم انداز اقتصاد صنعت5
همایش چشم انداز اقتصاد صنعت4
همایش چشم انداز اقتصاد صنعت3
همایش چشم انداز اقتصاد صنعت2
همایش چشم انداز اقتصاد صنعت1

۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۱۹
تعداد بازدید : ۱,۵۳۱
کد خبر : ۲۸